Diskuze

TOPlistTrolejbusy z Plzně zamířily do Prešova

5. října 2020

Trolejbusy z Plzně zamířily do Prešova

Flotilu deseti nových vozidel již dodala do slovenského Prešova společnost Škoda Electric. Dceřiná firma plzeňské Škody Transportation vyrábí pro tamní dopravní podnik čtyři trolejbusy typu 30 Tr a šest kloubových vozidel 31 Tr.

Škoda 30Tr, Prešov 2017 - foto Škoda Transportation

„Dodávky do Prešova byly dokončeny na konci září, nyní probíhají zkoušky a revize. V provozu s cestujícími by se nové trolejbusy mohly objevit během října,“ uvedl projektový manažer Škody Electric Jan Naglmüller.

Nové vozy na Slovensko míří díky opci, kterou dopravní podnik uplatnil na základě zakázky uzavřené v roce 2016. „Do Prešova jsme nejprve dodali deset ekologických trolejbusů a díky tomu, jak dobře se osvědčily v provozu, mohli jsme pracovat na další dodávce v rámci opce. Výsledkem je dalších deset vozů, které dodáváme nyní. Celkem tak bude v Prešove jezdit dvacet našich nových trolejbusů, díky tomu dojde k dalšímu snížení emisí z dopravy ve městě,“ vysvětlil Senior sales manager Škody Electric Petr Kasenčák.

Škoda 30Tr, Prešov 2017 - foto Škoda Transportation

Na pořízení nízkopodlažních vozidel získá zákazník dotaci z fondů Evropské unie. Na Slovensku je Škoda Electric velmi úspěšná – nová vozidla dodala v posledních letech například do hlavního města Bratislavy, do Žiliny nebo Banské Bystrice.

Škoda Electric je největším evropským výrobcem trolejbusů. Za dobu existence trolejbusové výroby dodala na tuzemský i zahraniční trh více než 14,5 tisíc trolejbusů. Kromě tradičního vývoje a výroby trolejbusů nabízí Škoda Electric několik typů nových bateriových elektrobusů.

Zdroj: Škoda Transportation.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum