Diskuze

TOPlistTEMSA dodala svůj první elektrobus švédskému ostrovu

5. prosince 2020

TEMSA dodala svůj první elektrobus nejekologičtějšímu švédskému ostrovu

Společnost TEMSA dodala Švédsku svůj první elektrobus, model MD9 electriCITY, čímž vzbudila zájem po celém světě. Elektrobusy MD9 electriCITY jsou vyvíjeny inženýry společnosti TEMSA a vyráběny v jejím závodě v turecké Adaně, přičemž šest těchto vozů bude jezdit po ostrově Öckerö a v okolních oblastech, a to v rámci plánu ostrova dosáhnout do roku 2030 nulové uhlíkové stopy.

Společnost TEMSA Transportation Vehicles, člen skupiny PPF a Sabancı Holding, exportovala svůj první elektrobus, model MD9 electriCITY. Celkem šest elektrobusů MD9 electriCITY bylo vyrobeno v závodě společnosti v turecké Adaně a odesláno do Švédska – země, která stojí v popředí využívání elektromobilů.

Očekává se, že šest elektrobusů MD9 electriCITY dorazí do regionu Öckerö poblíž Göteborgu v následujících dnech a brzy vyrazí na cesty v regionu. Elektrobusy byly prodány společnosti Connect Bus, jednomu z nejprestižnějších místních dopravců s vozovým parkem čítajícím přes 1 000 vozů. Elektrobusy budou využívány pro služby veřejné dopravy v obci Öckerö.

Milník tureckého průmyslu

Cevdet Alemdar, předseda průmyslové strategické obchodní jednotky Sabancı Holding a předseda představenstva společnosti TEMSA, který oznámil zahájení nových procesů ve firmě po nedávno dokončeném převodu akcií, prohlásil: „Vstupujeme do období, během něhož bude mít TEMSA mnohem silnější strukturu na globálním trhu, a to díky partnerství se skupinou PPF i Sabancı Holding. Tento exportní krok je prvním krokem v novém příběhu o úspěchu společnosti TEMSA, která tureckému průmyslu slouží již přes 50 let. Vidět elektrická vozidla značky TEMSA jako produkt tureckého inženýrství na silnicích ve Švédsku nás bude naplňovat hrdostí. Tento export je velmi důležitým krokem a milníkem nejen pro společnost TEMSA, ale také pro ekonomiku naší země a pro turecký průmysl. Jak všichni víme, Švédsko je jedním z předních zastánců minimalizace emisí uhlíku a o elektrických vozidlech má rozsáhlé znalosti. Dodat náš první elektrobus právě Švédsku pro nás má velký význam.“

ELEKTROBUSY JAKO BUDOUCNOST VEŘEJNÉ DOPRAVY

Tolga Kaan Doğancıoğlu, generální ředitel společnosti TEMSA, vysvětlil, že TEMSA je jedním z mála světových výrobců, jež nabízejí zákazníkům široké portfolio produktů, včetně elektrobusů MD9 electriCITY, Avenue Electron a Avenue EV, které jsou připraveny pro sériovou výrobu. Dodal: „Budoucnost veřejné dopravy se utváří s elektrickými vozidly stojícími v popředí a my s pomocí našeho výzkumu a vývoje usilujeme o to, abychom patřili mezi průkopníky tohoto průmyslu. Díky síle a motivaci, kterou nám dodala naše nová organizační struktura, dosáhneme velkého úspěchu na mezinárodní úrovni. Prvním krokem v této éře bylo dodání šesti elektrobusů MD9 electriCITY Švédsku.“

NÁVŠTĚVA ZE SPOLEČNOSTI CONNECT BUS V ZÁVODĚ V ADANĚ

Ředitel TEMSA Tolga Kaan Doğancıoğlu dodal, že členové představenstva společnosti Connect Bus nedávno navštívili závod v Adaně a obdrželi podrobné informace o vozidlech: „Právě zde měli možnost být svědky naší vize a vášně pro elektrická vozidla. Doufám, že tato zakázka bude prvním krokem v rámci dlouhodobé spolupráce, která do budoucna navýší objem našeho vývozu. Ostatní dopravci v regionu mají o naše elektrická vozidla rovněž zájem. V současné době s nimi jednáme. Jakmile naše autobusy vyrazí na silnice v regionu, budou tito dopravci mít příležitost tato vozidla poznat blíže.“

REGION TVOŘENÝ 10 OSTROVY

Region Öckerö, v němž budou elektrobusy MD9 electriCITY značky TEMSA jezdit, se nachází poblíž Göteborgu, jednoho z největších měst ve Švédsku. Švédská vláda jako jedna z mála zemí světa, která bojuje proti emisím uhlíku, v posledních letech přijala zákon, jehož cílem je, aby se země stala do roku 2045 uhlíkově neutrální. V této souvislosti představuje veřejná doprava obsahující elektrická vozidla jeden z nejdůležitějších úkolů v zemi.

NULOVÉ EMISE UHLÍKU DO ROKU 2030

Obec Öckerö posunula cíl švédské vlády ještě o stupeň výše. Obec si stanovila za cíl stát se zeleným centrem s nulovými emisemi uhlíku do roku 2030. Místní orgány již zahájily iniciativu pro nahrazení všech vozidel veřejné dopravy elektrickými vozidly.

Elektrobusy MD9 electriCITY, navržené, vyvinuté a vyrobené společností TEMSA, do tohoto programu spadají a nabízejí kapacitu 59 cestujících. Díky dvoudveřové konstrukci elektrobusy umožňují rychlý nástup a výstup cestujících. Až 400km dojezd elektrobusů umožňuje lithium-iontová baterie o kapacitě 230 kWh s dobou nabíjení pět hodin.

Zdroj: ŠKODA TRANSPORTATION a.s..

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum