Diskuze

TOPlistŠkoda Electric dodá trolejbusy do Bulharska

28. února 2018 - zdroj ŠKODA TRANSPORTATION a.s.

Škoda Electric dodá trolejbusy do Bulharska

Společnost Škoda Electric se bude podílet na dodávce čtrnácti trolejbusů pro bulharský Pleven.

„Škoda Electric je v Bulharsku dlouhodobě úspěšná. V ulicích bulharského města Pleven jezdí už od roku 2014 čtyřicet nových trolejbusů vyrobených plzeňskou společností. Trolejbusy z této zakázky jezdí vedle Plevenu také v Burgasu, Varně a Stare Zagoře. Další desítky vozidel z dílen plzeňské firmy vozí cestující také v bulharské metropoli Sofie. Škodovka v minulosti dodala do Bulharska více než 500 dalších trolejbusů,“ uvádí obchodní ředitel Škody Electric Petr Kasenčák.

Trolejbus 26 Tr Pleven

„Trolejbusy pro Pleven budou mít trakční baterie pro možnost autonomní jízdy. Dopravce je tak může nasadit i na trasy, kde není trolejové vedení,“ doplňuje Petr Kasenčák. Snazší nástup a výstup pasažérů je usnadněn pomocí tzv. kneelingu, kdy se trolejbus nakloní až k hraně chodníku.

Škoda Electric je největším evropským výrobcem trolejbusů. Za dobu existence trolejbusové výroby dodala na tuzemský i zahraniční trh více než 14 tisíc trolejbusů. Kromě tradičního vývoje a výroby trolejbusů nabízí Škoda Electric několik typů nových bateriových elektrobusů. V listopadu loňského roku společnost poprvé veřejnosti v rámci veletrhu CZECHBUS 2017 představila nový elektrobus Škoda E’City s modulární koncepcí výzbroje, která umožňuje velmi snadno přizpůsobit provedení vozidla na míru požadavkům konkrétního zákazníka.

Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum