Diskuze

TOPlistCestující v Žilině vozí první trolejbusy ze Škody Electric

11. října 2017 - ŠKODA TRANSPORTATION

Cestující v Žilině vozí první z nových trolejbusů ze Škody Electric

První cestující se ve slovenské Žilině svezli novým trolejbusem Škoda 27 Tr, který pro tamní dopravní podnik dodala Škoda Electric. Vůz v tomto slovenském městě zahájil zkušební jízdy s cestujícími a obyvatelé a návštěvníci Žiliny si tak mohou vyzkoušet zcela nový trolejbus, pro který Škodovka premiérově použila novou generaci karosérie.

Žilina trolejbus ze Škody Electric

„Trolejbus se vyznačuje nejen zajímavým novým designem, ale především vysokým komfortem pro cestující i řidiče. Vozidla jsou například vybavena výkonnou klimatizací, pasažérům navíc poslouží USB konektory umožňující nabíjení telefonů v průběhu cesty a přehledný informační systém. Pro dopravce je vozidlo zajímavé z hlediska nízkých nákladů na provoz a údržbu,“ říká obchodní manažer Škody Electric Petr Kasenčák.

Kontrakt pro Žilinu je složen ze dvou částí. V rámci první části Škoda Electric vyrobí dvanáct kloubových trolejbusů Škoda 27 Tr a tři vozy typu Škoda 26 Tr. Druhou částí kontraktu je opce na dalších dvanáct vozidel, z toho šest kloubových a šest dvanáctimetrových. Samozřejmostí nízkopodlažních trolejbusů je kneeling, který umožňuje snadný nástup a výstup z vozu.

Žilina trolejbus ze Škody Electric

V dodávkách trolejbusů na Slovensku je plzeňská Škodovka velmi úspěšná. Škodovácké trolejbusy jezdí i v Bratislavě, Banské Bystrici nebo Prešově a také ve třinácti městech České republiky včetně Pardubic, Plzně nebo Hradce Králové. Škoda Electric letos uzavřela několik dalších nových zakázek na trolejbusy. Do Brna například dodá deset moderních trolejbusů Škoda 26Tr za necelých 130 milionů korun, patnáct nových trolejbusů zakoupil Dopravní podnik měst Chomutova a Jirkova a další zakázku získala Škodovka také v Ostravě, kam dodá dvanáct nových moderních nízkopodlažních trolejbusů za více než 160 milionů korun.

Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum