Diskuze

TOPlistDPP chystá dvě výluky na lince metra C kvůli opravě trati

18. října 2016 - tisková zpráva

DPP chystá dvě výluky na lince metra C kvůli opravě trati

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) přeruší z důvodu opravy trati v posledních dvou říjnových víkendech obousměrně provoz metra na lince C v úseku Muzeum – Kačerov. První výluka proběhne od zahájení provozu v sobotu 22. 10. do ukončení provozu v neděli 23. 10. 2016 a druhá od zahájení provozu v pátek 28. 10. do ukončení provozu v neděli 30. 10. 2016. Ve vyloučeném úseku bude zavedena náhradní autobusová doprava a cestujícím budou v průběhu obou výluk k dispozici informátoři DPP.

„Důvodem výluky metra v úseku Muzeum – Kačerov bude během obou víkendů náhrada stávajících dřevěných pražců betonovými, a to mezi stanicemi Pražského povstání a Vyšehrad. Při druhé výluce proběhne pak souvislá výměna kolejnic v úseku Budějovická – Pražského povstání. Plán prací předpokládá co nejkratší omezení běžného provozu metra na trase C,“ uvedl Ladislav Urbánek, dopravní ředitel DPP.

Výluka metra ilustrační foto

Po dobu trvání obou výluk bude zavedena náhradní autobusová doprava. V denním provozu bude linka XC jezdit v trase Hlavní nádraží – Muzeum – I. P. Pavlova – Vyšehrad – Pražského povstání – Pankrác – Budějovická – Kačerova (bude stavět u všech stanic metra).

Po dobu výluk (od cca 8.00 do 22.00 hodin) bude u uzavřených stanic metra a u přestupů na náhradní autobusovou dopravu nasazen dostatečný počet informátorů v reflexních vestách, kteří budou na místě připraveni poradit cestujícím (v češtině i v angličtině) aktuální dopravní spojení. Informátoři budou vybaveni informačními letáky v několika typech, jež budou zároveň k dispozici v informačních vitrínách ve stanicích metra.

Pro informace týkající se vždy konkrétního místa určení bude připraveno cca 65 informačních tabulí se schematickým nákresem a základními textovými informacemi v obou uvedených jazycích. Od středy 19. 10., respektive středy 26. 10. 2016, bude na připravovanou výluku upozorňovat také hlášení ve stanicích metra, jež bude probíhat i během obou výluk.

Bezbariérové cestování:

Z důvodu chybějícího bezbariérového výstupu ze stanice Kačerov DPP doporučuje využít následující autobusová spojení:

* č. 135, 136, 170, 213 – z oblasti Jižního Města

* č. 118, 170 – z oblasti Spořilova

* č. 193 – od Nemocnice Krč

V zastávce Hlavní nádraží bude pro osoby se sníženou schopností pohybu (po předchozí domluvě s řidičem) umožněn výstup z autobusů XC až v nástupní zastávce u výtahů do haly vlakového nádraží. Pro další cestu směrem ke konečné stanici Letňany pak už lze využít linku C metra.

Změny v autobusových zastávkách:

Pro linky č. 189 a 215 bude zastávka Kačerov (pro směr Nemocnice Krč) přemístěna vpřed do zastávky linky č. 106.

Fotogalerie:


 
 

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum