Diskuze

TOPlistDPP zmodernizuje stanici metra A Dejvická

1. března 20188 - zdroj DPP

DPP zmodernizuje stanici metra A Dejvická

Praha, 1. března 2018 – Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) pokračuje v rekonstrukcích stanic metra. Na začátku března zahájí opravy ve stanici metra A Dejvická a skončí letos na podzim. V rámci této modernizace stanice proběhne i rekonstrukce výstupních objektů v ulici Evropská, jedná se zejména o střešní krytiny, klempířské prvky, kovové konstrukce, opravy obkladů, schodů, podhledů a prosklených částí.

Stavební práce začnou v noci z 1. března na 2. března bez omezení pro cestující. Během této modernizace jsou však naplánovány dvě prodloužené víkendové výluky, kdy budou soupravy metra stanicí pouze projíždět (přesné termíny budou včas upřesněny).

Stanice metrta A Dejvická, autor Aktron (Wikipedie)

Modernizace se týká osvětlení veřejných a služebních prostor, rozvaděčů, zásuvkových vývodů napájených z rozvaděčů osvětlení. Dále proběhne modernizace napájení informačního, řídicího systému osvětlení a sdělovacích zařízení. V rámci stavebních úprav se ve veřejné části počítá s výměnou podhledů, opravou obkladů stěn, dlažeb, výstupů a dále stavebních úprav souvisejících s uvedenou činností.

Celkové náklady rekonstrukce stanice metra Dejvická dosáhnou 109 milionů korun, zhotovitelem bude společnost ELTODO a. s.

O stanici metra Dejvická

Stanice metra Dejvická byla uvedena do provozu 12. srpna 1978 pod názvem Leninova. Jedná se o jednu z nejvytíženějších stanic metra. Do 6. dubna 2015 byla konečnou stanicí linky A, nyní to je stanice Nemocnice Motol.

Stanice Dejvická je hloubená, jednolodní s ostrovním nástupištěm. Stanice leží 11,5 m pod úrovní ulice Evropské. Délka stanice i s odstavnými kolejemi je 301 m.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum