Diskuze

TOPlistVýluka na lince metra C v úseku Muzeum - Kačerov

13. listopadu 2017 - zdroj DPP

DPP chystá víkendovou výluku na lince metra C v úseku Muzeum – Kačerov kvůli opravám trati

Praha, 13. listopadu 2017 – Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) z důvodu oprav trati obousměrně přeruší provoz metra na lince C v úseku Muzeum – Kačerov. Výluka proběhne od pátku 17. listopadu do neděle 19. listopadu 2017. V úseku mezi Hlavním nádražím a Kačerovem bude zavedena náhradní autobusová doprava XC, pro cestující budou na stanicích k dispozici informátoři DPP.

V průběhu této výluky provozu metra je potřeba v úsecích Budějovická až Pražského povstání vyměnit celkem 392 kusů dosluhujících dřevěných pražců, které budou nahrazeny novými betonovými pražci. Přípravné práce probíhají už nyní během nočních přepravních výluk. V běžných nočních přepravních výlukách se za jednu noc podaří vyměnit maximálně šest pražců, takže práce provedené při souvislé výluce jsou výrazně efektivnější. V rámci dokončovacích prací po ukončení výluky bude ještě nutno provést svaření kolejnic a zkoušky vlakového zabezpečovače.

„Souvislá víkendová výluka nám umožní při výrazně vyšší efektivitě prací a časové úspoře zvládnout všechny pracovní postupy výměny pražců a následně zajistit plynulý a bezpečný provoz na mnoho dalších let,“ uvedl Ladislav Urbánek, dopravní ředitel DPP.

Po dobu trvání výluky bude zavedena náhradní autobusová doprava. V denním provozu bude jezdit linka XC na trase Hlavní nádraží – Muzeum – I. P. Pavlova – Vyšehrad – Pražského povstání – Pankrác – Budějovická – Kačerov. Po dobu výluky budou také posíleny autobusové linky č. 135 a 196.

V průběhu výluky budou (od cca 8.00 do 21.00 hodin) bezprostředně u uzavřených stanic metra a u přestupů na náhradní autobusovou dopravu cestujícím k dispozici informátoři v reflexních vestách, kteří jim poradí (v češtině i v angličtině) aktuální dopravní spojení. Informátoři budou vybaveni informačními letáky. Cestující se o výluce dozví také formou hlášení ve všech stanicích metra (od 14. 11. 2017).

Změny v autobusových zastávkách

Pro linky č. 189 a 215 se přemísťuje zastávka Kačerov (směr Nemocnice Krč) vpřed do zastávky linky č. 106.

Bezbariérové cestování

Z důvodu chybějícího bezbariérového výstupu ze stanice Kačerov DPP doporučuje využít následující autobusová spojení:

  • č. 135, 136, 170, 213 – z oblasti Jižního Města
  • č. 118, 170 – z oblasti Spořilova
  • č. 193 – od Nemocnice Krč

V zastávce Hlavní nádraží bude pro osoby se sníženou schopností pohybu (po předchozí domluvě s řidičem) umožněn výstup z autobusů XC v prostoru u výtahů do haly vlakového nádraží. Pro další cestu směrem ke konečné stanici Letňany pak už lze využít linku metra C.

Více informací naleznete také zde: http://www.dpp.cz/omezeni-dopravy/muzeum-kacerov-docasne-preruseni-provozu-metra-17-10-27/

Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum