Diskuze

TOPlistElektrobus Isuzu

13. listopadu 2022

BENEŠOV: Elektrobus Isuzu

Benešov přivítal elektrobus Isuzu.

V pátek 11. listopadu 2022 se v Benešově uskutečnila prezentace elektrobusu Isuzu Novociti Volt, jehož tři dieseloví kolegové se usadí již velice brzy trvale na linkách MHD Benešov.

Akce proběhla ve spolupráci města Benešov a dodavatele autobusů Isuzu společnosti Turancar, s. r. o. Elektrobus dorazil do Benešova po deváté hodině na benešovský terminál, kde si ho vyzkoušely všechny tři řidičky benešovské městské dopravy. Po prezentaci na terminálu se autobus vydal na první testovací jízdu v trase MHD 2, po jejímž konci se vydal na Masarykovo náměstí na další program.

Zde si mohla autobus prohlédnout široká veřejnost. Tento typ má totiž téměř totožné uspořádání interiéru jako tři Isuza Novociti Life, které do Benešova dorazí s největší pravděpodobností ještě do konce letošního roku. Autobus si následně prohlédl starosta města Jaroslav Hlavnička s místostarosty Jakubem Hostkem a Romanem Tichovským a radními Ondřejem Peškem a Karlem Chládkem. Na prezentaci elektrobusu zavítal i poslanec Jiří Slavík.

Následovala další testovací jízda v trase linky MHD 1, které se starosta Benešova osobně účastnil... Musím říct, že jsem byl překvapen skutečně velice tichým chodem, autobus takřka nebylo slyšet, bylo to jako jízda v trolejbusu, nebo tramvaji. Mimořádně kladně hodnotím tři čtvrtiny nízkopodlažního uspořádání autobusu i prostorný interiér," sdělil své dojmy z prohlídky autobusu starosta Benešova Jaroslav Hlavnička.

Autobus se následně vydal ještě na linku MHD 3 do Bukové Lhoty, kde se prověřovalo zejména otočení ve Zbožnici. Závěry testovacích jízd jsou pozitivní. Autobus se zcela bez problému prokličkoval všemi trasami MHD Benešov včetně složité oblasti Červených Vršek, Jiráskovy a Mariánovic a bez problému se otočil ve Zbožnici. Za necelé 3 hodiny provozu spotřeboval autobus na testovacích jízdách bez cestujících po Benešově asi 10% baterie. Ověřily se tak teoretické údaje o spotřebě bez cestujících, které jsou důležité pro případné provozování těchto elektrobusů v Benešově při plánovaní přestávek na dobíjení. „Věřím, že se Benešákům budou nové autobusy MHD líbit a zvýší komfort cestování po městě,“ sdělil místostarosta města Jakub Hostek.

Kompletní fotogalerie zde:

https://www.benesov-city.cz/vismo/dokumenty2.asp?id_org=219&id=102191

Zdroj: Město Benešov.

Elektrobus Isuzu

Elektrobus Isuzu.


 
 
 
 

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum