Diskuze

TOPlistNové autobusy

18. prosince 2022

ZNOJMO: Nové autobusy

Nové autobusy vyjedou do ulic Znojma od Nového roku. MHD čekají změny.

Od 1. ledna 2023 začnou platit avizovaná nová opatření na autobusových linkách 801 až 809. Přibydou nové autobusy a dvě zcela nové linky. Městskou hromadnou dopravu ve městě bude nově zajišťovat společnost Autobusy Karlovy Vary a.s. Se změnou dopravce přijde několik důležitých novinek a změn. „Věřím, že lidé novinky ocení a brzy si na nový systém zvyknou. Důležitá zpráva pro všechny je, že cena nejlevnější jízdenky pro jízdu po Znojmě bude 10 Kč,“ uvedla starostka Ivana Solařová.

Nástup všemi dveřmi

První novinkou a velkou změnou pro cestující bude zavedení nástupu všemi dveřmi (přednostně druhými a třetími). První dveře se budou používat v případě platby jízdenky u řidiče nebo kartou. V ostatních případech platby kartou nebo s předplatní průkazkou bude možno využívat druhé a třetí dveře. Urychlí se tak přeprava a zvýší se pohodlí pro cestující.

Nové vedení linek a jízdní řády

Nové autobusy zajistí dopravu po mírně upravených trasách linek 801, 802, 803 a 804. Linka 805 bude sloučená s linkou 804. Vzniknou ale ještě dvě nové linky 806 a 807. 806 obslouží Cínovou horu a v druhém směru ulici Melkusovu a 807 pojede z Přímětic k ulici Koželužské. I nadále zůstanou zachovány noční linky 808 a 809.

  • Linka 801 zajišťuje trasu Hradiště – Železniční stanice – Suchohrdly – Kuchařovice – Nová nemocnice
  • Linka 802 zajišťuje trasu Nová nemocnice - Železniční stanice - Nový Šaldorf – Oblekovice
  • Linka 803 zajišťuje trasu Nová nemocnice - Pražská - Železniční stanice – Dobšice
  • Linka 804 zajišťuje trasu Oblekovice – Železniční stanice – Nová Nemocnice – Přímětice
  • Linka 806 zajišťuje trasu Cínová hora - Horní náměstí - Plovárna Louka
  • Linka 807 zajišťuje trasu Přímětice - Horní náměstí - Dyjská
  • Linka 808 zajišťuje trasu Železniční stanice - Přímětice - Mramotice - Kasárna - Hradiště
  • Linka 809 zajišťuje trasu Železniční stanice - Konice – Popice
  • Linka 825 zajišťuje trasu Znojmo, aut.nádr. - Hluboké Mašůvky, host

Nové autobusy

Od začátku roku 2023 budou zcela nová vozidla Mercedes MB CONECTO a ISUZU NOVO CITI LIFE. Vozidla budou nízkopodlažní pro lepší cestování cestujících s kočárky a seniorů. Budou vybavena výkonnou klimatizací. Ve vozidlech budou kromě validátorů i sčítače cestujících pro lepší přehlednost vytížení linek.

Jízdenky a validátory – platba hotově nebo kartou

Jednorázové jízdenky si bude možno zakoupit přímo ve voze, a to hotově u řidiče. Jízdenka je přestupní (dvě zóny) a platí 45 minut. Její cena je 20 Kč. Levnější a rychlejší variantou je platba kartou u řidiče nebo ve validátoru (oranžová krabička umístěná uprostřed autobusu). Pokud chcete jízdenku jen po Znojmě (zóna 800), pak stačí nastoupit prostředními dveřmi a k validátoru přiložit vaši bankovní kartu. Cena této jízdy je 10 Kč. V případě dalšího přestupu do jiného autobusu, v něm opět přiložíte kartu k validátoru. Za jízdu s přestupem do 30 minut zaplatíte jen 16 Kč. Systém si pamatuje všechny jízdy za den a maximální částka, která může být za den naúčtována je 40 Kč (denní limit).

Pokud budete chtít jinou jízdenku, či zakoupit jízdenku pro spolucestujícího, pak stačí na dotykové obrazovce zvolit potřebnou jízdenku a přiložit bankovní kartu. Takže zcela jednoduše zvolíte jízdenku a následně přiložíte bankovní kartu.

Předplatní jízdenky, bezplatná přeprava a slevy

Jízdenky na bankovních kartách, čipových klíčenkách, čipových průkazkách ZDS PSOTA i papírové předplatní jízdenky zůstávají nadále platné a nemusí se měnit. V tomto případě lze nastupovat všemi dveřmi vozidla a není nutné ukazovat jízdenku řidiči při nástupu (pokud tomu řidičem nebo kontrolním pracovníkem nebudete vyzváni).

Bezplatná doprava pro starobní důchodce, invalidní osoby ve 3. stupni bez věkového omezení, osoby invalidní v 1. a 2. stupni starší 50 let a nositelé zlatých plaket Prof. MUDr. Jánského budou mít dopravu i nadále zdarma.

Předplatní jízdenku na klíčenku, samolepku, bankovní kartu nebo případně i na původní kartu ZDS PSOTA lze zakoupit přes http://eshop.idsjmk.cz nebo přímo v Kontaktním centru IDS JMK na vlakovém nádraží.

Systém Znojmo jede! a nové kontaktní centrum

V pondělí 2. ledna 2023 bude zahájen provoz Kontaktního centra IDS JMK v nové lokalitě – na vlakovém nádraží. To bude pomáhat nejen s jízdným a jízdenkami po městě Znojmě, ale po celém Jihomoravském kraji. Testovací otevírací doba bude každý pracovní den od 7:00 do 14:00 hodin, v pondělí a středu bude prodloužena od 7:00 do 16:00 hodin. Provozní doba bude dle zájmu zákazníků případně upravena.

Všechny potřebné informace, letáky a mapy linek ke stažení jsou k dispozici na webu www.znojmojede.cz.

Zdroj: Město Znojmo.

ZNOJMO: Nové autobusy

ZNOJMO: Nové autobusy. Mercedes MB CONECTO a validátor.


 
 
 
 

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum