Diskuze

TOPlistModernizace trolejbusů v USA

18. září 2018 - zdroj Škoda Transportation

Škoda Electric úspěšně dokončila modernizaci trolejbusů v USA

Poslední z flotily modernizovaných trolejbusů předala Škoda Electric dopravnímu podniku v Bostonu ve Spojených státech amerických. Plzeňská společnost uzavřela kontrakt na kompletní modernizaci elektrických výzbrojí 32 kloubových trolejbusů za zhruba 100 milionů korun v roce 2014 a nyní jej úspěšně dokončila. Rekonstrukcí prošla vozidla, která v letech 2004 až 2005 Škoda Electric vyrobila společně s firmou Neoplan USA.

„Na aktuální zakázce jsme ve Spojených státech spolupracovali s tamní společností MMA, která prováděla generální opravu karoserií trolejbusů, a to v jejím závodě v nejsevernější části USA ve městě Limestone ve státě Maine. Závěrečné testování a samozřejmě i přejímka vozidel se pak odehrávaly přímo v Bostonu,“ říká Marek Rottenborn, projektový manažer ze Škody Electric. „Každý trolejbus musel před dodávkou do Bostonu zkušebně najet v Maine 400 mil.“

Boston

Na projektu přímo ve Spojených státech pracovali i škodováčtí odborníci z Plzně. „Na místě působili především specialisté na montáž a technici ze zkušebny, kteří modernizovali elektrickou část vozu. Prováděli jsme upgrade a kontrolu střešních kontejnerů, úpravu sběracího systému, kontrolu a kompletní testovaní celého vozidla a podporu modernizace dieselgenerátoru,“ vysvětluje Marek Rottenborn.

Vedle dodávky pro Boston Škodovka v minulosti dodala do USA i několik set dalších trolejbusů. Konkrétně se jednalo o dodávku 57 trolejbusů do Daytonu v letech 1995-1999 a 273 trolejbusů do San Francisca v letech 2001-2004.

Modernizace trolejbusů v USA

Škoda Electric úspěšně dokončila modernizaci trolejbusů v USA.


 
 

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum