Diskuze

TOPlistParním vlakem: Zpět do Jindřichova Hradce

26. srpna 2021

Parním vlakem JHMD: Do Kamenice nad Lipou

Parním vlakem JHMD z Jindřichova Hradce do Kamenice nad Lipou a zpět. Část čtvrtá: Zpět do Jindřichova Hradce.

Z historie JHMD

Společnost byla založena 19. září 1994 v Praze, od ledna 1995 začala po zápisu do obchodního rejstříku podnikat. Nejprve na uvedených tratích provozovala letní vlaky pro turisty, po zastavení provozu do Nové Bystřice (25. ledna 1997) byla vládou schválena privatizace obou tratí a JHMD je za symbolickou cenu 1,- Kč koupila. Fyzicky však byly tratě předány až 28. února 1998. Provoz úzkokolejky byl ztrátový i pro České dráhy, úzkokolejka ale byla potřeba pro dopravu uranu jako strategické suroviny z dolu Okrouhlá Radouň k dalšímu zpracování.

Parní vlak po návratu v Jindřichově Hradci

V železničních stanicích Jindřichohradeckých místních drah jsou vydávány dobové lepenkové jízdenky jak pro vlaky motorové, tak parní trakce. JHMD v roce 1999 odkoupily od NADASu strojní vybavení jediné české tiskárny lepenkových jízdenek a od roku 2000 provozují v Kamenici nad Lipou vlastní tiskárnu. Třetinu její produkce používají JHMD pro vlastní potřebu, zbytek odebírají České dráhy pro nostalgické jízdy, různé muzejní železnice, ve stejném formátu se vyrábějí i různé vstupenky, losy či vizitky. Zdroj: Wikipedie.

Parní jízdy JHMD

Parní jízdy pořádá Jindřichohradecká místní dráha každý den - celé léto. Z Jindřichova Hradce - do Kamenice nad Lipou každé úterý a čtvrtek., do Nové Bystřice každé pondělí, středa, pátek, sobota a neděle (+ svátky). Na této trati parní provoz také v květnu a září. Jízdenky na parní vlak zakoupíte zde - http://jizdenky.jhmd.cz

Foto a video 3. srpna 2021, Miroslav Galko - RegionálníMagazíny.cz.

Parním vlakem: Zpět do Jindřichova Hradce

Parním vlakem JHMD z Jindřichova Hradce do Kamenice nad Lipou a zpět. Část čtvrtá: Zpět do Jindřichova Hradce.

Foto a video 3. srpna 2021, Miroslav Galko - RegionálníMagazíny.cz.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum