Diskuze

TOPlistJIHOČESKÝ KRAJ: Nehody na přejezdech

3. března 2021

JIHOČESKÝ KRAJ: Úterý přineslo závažné nehody na přejezdech

Na železničním přejezdu vyhasl další lidský život.

Den plný železničních neštěstí mají za sebou jihočeští policisté a také zranění a jejich rodiny. Dopoledne krátce po deváté hodině vjel řidič s vozidlem BMW 520 na Písecku u obce Okrouhlá na železničním přejezdu před projíždějící osobní vlak, spoj Tábor – Písek. Osobní vozidlo bylo vlakem vlečeno bezmála 200 m. Řidič vozidla, který cestoval ve voze sám, utrpěl těžká zranění a byl po vyproštění převezen do nemocnice. Ve vlaku nebyl nikdo zraněn. Způsobená škoda se pohybuje kolem 300 000 korun.

Po třetí hodině odpolední tragédie na železničních přejezdech pokračovala. Řidička vozidla značky Ford C-Max vjela u obce Nedabyle na železniční přejezd přímo před projíždějící vlak. Motorové vozidlo bylo srážkou značně zdemolováno. Přes veškerou péči záchranářů na místě, jeden cestující z vozidla nehodu nepřežil. Do nemocnice posádky zdravotnické záchranné služby převezly ve vážném stavu další dvě osoby z vozidla. Ve vlaku cestovalo zhruba patnáct cestujících, nikdo z nich, včetně strojvedoucího, nebyl zraněn.

Oba železniční přejezdy jsou vybaveny zvukovým i světelným výstražným zařízením, jeho funkčnost i přesné průběhy a příčiny obou závažných nehod budou vyšetřovat dopravní policisté společně s kriminalisty. U železničních přejezdů vždy dbejte zvýšené pozornosti, nepodceňujte rozhledové podmínky ani možnost oslnění sluncem.

Zdroj: Krajské ředitelství policie Jihočeského kraje.

JIHOČESKÝ KRAJ: Nehody na přejezdech

JIHOČESKÝ KRAJ: Úterý přineslo závažné nehody na přejezdech.


Fotogalerie neobsahuje žádnou fotku.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum