Diskuze

TOPlistNehoda Kamenný Újezd

16. července 2018 - zdroj HZS Jihočeského kraje

Vážná nehoda na železničním přejezdu u Kamenného Újezdu

Dne 16. července 2018 krátce před desátou hodinou dopolední přijalo Operační a informační středisko HZS Jihočeského kraje zprávu o nehodě, která se stala mezi Včelnou a Kamenným Újezdem na Českobudějovicku. 

K nehodě byli v 9:51 hodin vysláni profesionální hasiči ze stanic České Budějovice a Český Krumlov a podnikoví hasiči SŽDC České Budějovice. Nehoda se stala na železničním přejezdu, kde projíždějící osobní vlak smetl dodávku a tlačil ji před sebou ještě několik stovek metrů. V dodávce cestoval pouze řidič. Zasahující hasiči zraněného řidiče vyprošťovali hydraulickým vyprošťovacím zařízením a po několika minutách předávali zdravotníkům ZZS. Následně asistovali při ošetření a pomohli s transportem zraněného v nosítkách z těžce přístupného terénu do sanitky.

Nehoda Kamenný Újezd, foto HZS Jihočeského kraje

Ve vlaku cestovalo přibližně 30 osob. Nikdo z nich nebyl viditelně zraněn. Vzhledem ke složitému terénu byla k nehodě povolán evakuační automobil. Nakonec nebyl na místě využit. Všichni cestující vlak za pomoci hasičů opustili sami a sami přešli do místa, kam pro ně byl vypraven náhradní autobus.

Českokrumlovská a českobudějovická jednotka zásah ukončily před 11. hodinou. Na místě zůstala jednotka ŠZDC České Budějovice, která se svoji těžkou technikou bude dodávku vyprošťovat. Provoz na rychlíkové a mezinárodní trati byl plně zastaven.

Nehoda Kamenný Újezd

Nehoda Kamenný Újezd, foto HZS Jihočeského kraje.


 
 
 
 
 
 
 
Nastavení fotogalerie

Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum