Diskuze

TOPlistTábor - Malšice střet vozidla s vlakem

20. srpna 2018 - zdroj tisková zpráva Krajské ředitelství policie Jihočeského kraje

Další střet osobního vozidla s vlakem

Tábor – Malšice – Po včerejší nehodě u Třeboně další obdobný případ. 

Krátce po šesté hodině ranní dnešního dne došlo v obci Malšice na Táborsku k dalšímu střetu osobního vozidla a vlaku. Při kolizi byl zraněn řidič (60) osobního automobilu tovární značky Citroen Berlingo. Po ošetření na místě byl převezen zdravotnickou záchrannou službou do táborské nemocnice. Ve vlaku cestovalo 13 cestujících a dvoučlenná posádka vlaku. Nikdo z nich nebyl zraněn.

Tábor - Malšice střet vozidla s vlakem, foto KŘP Jihočeského kraje

Okolnosti nehody jsou předmětem šetření táborských dopravních policistů. Dle prvotního šetření řidič vozu nerespektoval dopravní značku „ stůj, dej přednost v jízdě“ a vjel na železniční přejezd těsně před přijíždějící vlakovou soupravou. Zkoušky na přítomnost alkoholu u řidiče vozu i strojvedoucího vlaku byly provedeny s negativním výsledkem. Hmotná škoda na vlakové soupravě byla odhadnuta na částku 25 000 korun, na osobním vozidle na 80 000 korun a železniční trati na 30 000 korun. Plný provoz v místě nehody byl obnoven krátce před devátou hodinou dopolední.

Za posledních pět dnů šetří jihočeští policisté hned tři takovéto případy. Vedle výše uvedeného se tak stalo v Třeboni na Jindřichohradecku a Čížové na Písecku. Upozorňujeme řidiče, aby důsledně respektovali pravidla silničního provozu na železničních přejezdech.

Tábor - Malšice střet vozidla s vlakem

Tábor - Malšice střet vozidla s vlakem, foto KŘP Jihočeského kraje.


 
 
 

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum