Diskuze

TOPlistTŘEBÍČSKO: Osobní vozidlo uvízlo na kolejích

11. února 2021

TŘEBÍČSKO: Osobní vozidlo uvízlo na kolejích

Policistům operačního střediska se podařilo velmi rychle zajistit zastavení rychlíku.

Pohotová reakce službu konajících policistů na integrovaném operačním středisku Krajského ředitelství policie kraje Vysočina zabránila dnes ráno tragédii, která se mohla stát na železniční trati nedaleko obce Vladislav na Třebíčsku.

Dnes ráno patnáct minut před devátou hodinou přijali policisté na integrovaném operačním středisku na lince 158 oznámení od řidiče osobního vozidla Škoda Octavia, který s vozidlem projížděl po silnici I/23 a jel ve směru od obce Vladislav směrem na Třebíč. Osmnáctiletý řidič osobního vozidla nepřizpůsobil při projíždění pravotočivé zatáčky rychlost jízdy zejména svým schopnostem a stavu a povaze komunikace, následkem čehož dostal se svým vozidlem smyk, který nevyrovnal, přejel do protisměrné části pozemní komunikace a dále vlevo mimo komunikaci, kde v prostoru železničních kolejí havaroval. Vozidlo zůstalo stát na železniční trati na kolejích.

TŘEBÍČSKO: Osobní vozidlo uvízlo na kolejích

Na oznámení okamžitě zareagovali operační důstojníci, kteří věděli, že se jedná o velice frekventovanou železniční trať a že je potřeba okamžitě řešit zastavení všech případných vlaků, které by měly místem v danou dobu projíždět. Policisté integrovaného operačního střediska proto operativně kontaktovali pracovníky Českých drah a zajistili zastavení provozu na trati. Místem měl totiž projíždět rychlík Rožmberk, který se díky provedeným opatřením podařilo strojvedoucímu zastavit jen pár desítek metrů před překážkou na kolejích, kterou tvořilo havarované vozidlo. Naštěstí tak nedošlo ke srážce vlaku a vozidla stojícího na kolejích. Na místo nehody byly vyslány všechny složky integrovaného záchranného systému. Policisté provedli u řidiče osobního vozidla dechovou zkoušku s negativním výsledkem. Řidič se při nehodě lehce zranil a byl převezen zdravotnickou záchrannou službou do nemocnice v Třebíči. Ve vozidle cestoval kromě řidiče ještě jeho spolujezdec, který vyvázl z nehody bez zranění. Hmotná škoda na havarovaném vozidle dosáhla částky 15 000 korun. Z důvodu dopravní nehody a vyprošťování vozidla z kolejiště bylo zpožděno několik vlaků – dva rychlíky a dva osobní vlaky, kdy možná způsobená škoda danými zpožděními bude vyčíslena dodatečně. Případ dopravní nehody zadokumentovali a šetří policisté z dopravního inspektorátu Třebíč.

Zdroj: Krajské ředitelství policie kraje Vysočina.

TŘEBÍČSKO: Vozidlo uvízlo na kolejích

TŘEBÍČSKO: Osobní vozidlo uvízlo na kolejích

Policistům operačního střediska se podařilo velmi rychle zajistit zastavení rychlíku.


 
 

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum