Diskuze

TOPlistPELHŘIMOVSKO: Nehoda Zajíčkov

16. února 2021

AKTUALIZACE:

Řidič nechal havarované vozidlo na místě nehody a z místa odjel k zubaři se svými příbuznými, kteří jeli v autě za ním. Poté se na místo vrátil.


15. února 2021

Řidič spěchal k zubaři a narazil do vlaku

Při dopravní nehodě v Zajíčkově se naštěstí nikdo nezranil

Policisté integrovaného operačního střediska přijali dnes deset minut před osmou hodinou ranní oznámení o dopravní nehodě, která se stala na železničním přejezdu v obci Zajíčkov na Pelhřimovsku. 

Čtyřiadvacetiletý řidič s osobním vozidlem Mazda vjel na železniční přejezd v době, kdy po trati projížděl osobní motorový vlak. Řidič narazil s vozidlem do zadní části vlaku. Ve vlaku v době nehody cestovali čtyři cestující, strojvedoucí a jeden pracovník Českých drah. V osobním vozidle cestoval pouze řidič. Při nehodě se naštěstí nikdo nezranil. Policisté provedli u řidiče osobního vozidla i strojvedoucího orientační dechovou zkoušku s negativním výsledkem. Provoz na železniční trati se podařilo obnovit kolem desáté hodiny.

I když další okolnosti a příčinu dopravní nehody vyšetřují policisté z dopravního inspektorátu Pelhřimov, s největší pravděpodobností si řidič osobního automobilu před jízdou dostatečně neočistil čelní sklo vozidla a při jízdě v klesání na místní komunikaci v obci Zajíčkov přehlédl světelné signalizační zařízení na železničním přejezdu, které bylo v době jeho příjezdu v provozu. Poté narazil do zadní části osobního vlaku. Při dalším šetření okolností nehody policisté zjistili, že muž spěchal k zubařovi na preventivní prohlídku. Vzhledem k tomu, že mu poškození vozidla nebránilo v další jízdě, pokračoval spolu s dalšími rodinnými příslušníky, kteří se nacházeli ve vozidle jedoucím za ním, na pravidelnou preventivní prohlídku u svého stomatologa. Po jejím absolvování se s vozidlem vrátil zpět na místě střetu. Na místě už policisté šetřili dopravní nehodu s neznámým pachatelem. Na dotaz policistů, proč z místa odjel, uvedl, že preventivní prohlídku musel absolvovat stůj co stůj. Jinak by svého zubaře ztratil a dodal, že „jistě prý všichni víme, jak je těžké v dnešní době najít zubaře.“ 

V této souvislosti znovu apelujeme na všechny řidiče, aby před jízdou věnovali pozornost řádnému očištění vozidla. Mají totiž zákonnou povinnost očistit si před jízdou svoje vozidlo od vrstev sněhu a ledu a zejména řádně očistit přední, boční i zadní skla tak, aby měl řidič při jízdě zajištěn z vozidla dostatečný výhled. V opačném případě může svojí jízdo ohrozit nejen sám sebe, ale také ostatní účastníky silničního provozu. Za porušení této zákonem dané povinnosti mu může být uložena pokuta v příkazním řízení až do výše 2000 korun.

Krajské ředitelství policie kraje Vysočina

PELHŘIMOVSKO: Nehoda Zajíčkov

PELHŘIMOVSKO: Nehoda Zajíčkov.


 
 
 
 

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum