Diskuze

TOPlistZámostí

20. prosince 2020

Vykolejení rychlíku v Hluboké nad Vltavou-Zámostí

Včera 19. 12. 2020 v 18.25 hodin v Hluboké nad Vltavou-Zámostí vykolejila na výhybce č. 12 lokomotiva a čtyři vozy rychlíku jedoucího z Plzně do Jihlavy. Při mimořádné události nebyl nikdo zraněn.

Škody na místě nehody byly celkově odhadnuty na 3,7 milionu korun (2,5 mil. vlak, 1,2 mil. trať). Pravděpodobnou příčinou mimořádné události je technická závada na výhybce s tím, že v rámci šetření a prováděných komisionálních prohlídek bude mimo jiné prověřen i technický stav vlaku. Drážní inspekce šetří příčiny a okolnosti vzniku této mimořádné události.

Zdroj: Text a foto Drážní inspekce.

Vykolejení vlaku - Hluboká nad Vltavou - Zámostí

Ve vlaku nebyl nikdo z cestujících zraněn.

Krátce po půll sedmé přijal operační důstojník na lince 158 oznámení o vykolejení vlaku, ke kterému došlo několik stovek metrů od železniční stanice Hluboká nad Vltavou - Zámostí. Rychlík jel na trase České Budějovice - Jihlava - Brno. Ve vlaku cestovalo 29 lidí, nikdo z nich nebyl zraněn. Přítomnost alkoholu u strojvedoucího vyloučila na místě provedená dechová zkouška. Další šetření bude probíhat ve spolupráci s drážní inspekcí. Na místě zasahovali všechny složky IZS. Hasiči provedli evakuaci osob z vlaku, kterým byla přistavena náhradní doprava.

Zdroj: Krajské ředitelství policie Jihočeského kraje, ilustrační foto Mapy Google.

Zámostí

Vykolejení rychlíku v Hluboké nad Vltavou-Zámostí.


 
 
 
 
 
 
 

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum