Diskuze

TOPlist



DPP se skauty rozveze Betlémské světlo

17. prosine 2020

DPP se skauty tuto sobotu opět rozveze Betlémské světlo po Praze

I přes protiepidemická omezení se Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) také letos zapojí do distribuce Betlémského světla po Praze. Tuto sobotu 19. prosince 2020 krátce po poledni DPP vypraví historickou tramvaj ev. č. 2172, kterou společně se skauty rozveze Betlémské světlo na celkem 9 zastávek. Vzhledem k mimořádným opatřením souvisejících s pandemií covid-19 nebude letos možné se tramvají svézt. Zájemci si mohou pro Betlémské světlo dojít na některou ze zastávek a zde si připálit svůj plamínek. V každé zastávce bude Betlémské světlo k dispozici zhruba 15 – 20 minut, první z nich bude vozovna Střešovice od 12:45 a poslední Královka do 18:55 hodin. Motto letošního ročníku akce zní „Mír překonává hranice“. DPP žádá všechny zájemce o Betlémské světlo o dodržování protiepidemických opatření.

Fyzické předávání Betlémského světla letos probíhá v omezených počtech a podmínkách v důsledku pandemie covid-19 a protiepidemických omezení. Do České republiky dorazilo Betlémské světlo vlakem z Rakouska minulou neděli, 13. prosince. Symbol přátelství, klidu a míru v podobě Betlémského světla bude v sobotu 19. prosince cestovat po republice vlaky, v Praze již tradičně tramvají. DPP vypraví jeden motorový vůz bez vleku ev. č. 2172, který byl vyroben v roce 1929 a cestující jej znají z jízd historickou linkou. Tramvaj se čtyřmi skauty s lucernou s Betlémským světlem se ukáže během sobotního odpoledne na devíti lokalitách v Praze. Kvůli pandemické situaci bude možné si Betlémské světlo připálit pouze pod širým nebem na vybraných smyčkách nebo konečných zastávkách.

„Poselství naděje, světla, jež překonává tmu, které plamínek přináší, je letos ještě aktuálnější než jindy,“ uvádí Zuzana Hrbková, mluvčí Betlémského světla.

„Všichni zájemci, kteří si na Vánoce budou chtít odnést domů svůj vlastní plamínek světla přivezeného až z dalekého Betléma, můžou přijít se svíčkou či lucerničkou k historické tramvaji. Prosíme však zájemce, aby dbali na dostatečné rozestupy mezi sebou, měli rouškou či respirátorem zakrytá ústa i nos a dodržovali další protiepidemická opatření,“ říká Petr Malík, vedoucí jednotky Historická vozidla s tím, že je nezbytné omezit počet osob při převzetí na nejnutnější minimum, aby připalování a předávání bylo plynulé a dostalo se na všechny zájemce.

Přehled zastávek historické tramvaje s Betlémským světlem v sobotu 20. prosince 2020:

  • 12:45 – 13:00 Vozovna Střešovice v zastávce linky č. 41 (na okraji vozovny)
  • 13:25 – 13:45 Smíchovské nádraží
  • 14:15 – 14:40 Spořilov
  • 15:10 – 15:30 Olšanské hřbitovy
  • 15:45 – 16:10 Florenc
  • 16:20 – 16:35 horní Palmovka
  • 16:55 – 17:15 Vozovna Kobylisy
  • 17:45 – 18:10 Planetárium Praha
  • 18:35 – 18:55 Královka

Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum