Diskuze

TOPlistDokončena modernizace trati Střešovická - Na Petřinách

DPP dokončil modernizaci tramvajové trati v úsekuStřešovická - Na Petřinách

Praha 30. října 2015 – Generální ředitel Dopravního podniku hl. m. Prahy (DPP) Jaroslav Ďuriš, zástupci městské části Praha 6 a společnosti EUROVIA CS, a.s. dnes slavnostně otevřeli zrekonstruovanou tramvajovou trať Střešovická – Na Petřinách. Modernizace obousměrného úseku trati v délce 3,423 km byla spolufinancována z fondů EU.

Dopravní podnik v letošním roce realizuje rozsáhlou modernizaci celkem 11 úseků tramvajových tratí. Na konci října 2015 ukončil rekonstrukci trati Střešovická – Na Petřinách, nejdelšího úseku, kde byla v letošním roce plánována modernizace. Její součástí byla také revitalizace tramvajové smyčky Sídliště Petřiny.

„Tramvajová trať vedoucí k sídlišti Petřiny patří ke klíčovým v oblasti Prahy 6. Jsem velmi rád, že během letošního roku bylo zrekonstruováno téměř 11 kilometrů tramvajových tratí a tyto rekonstrukce byly v maximální možné míře financovány z fondů Evropské unie,“ uvedl radní pro dopravu hl. m. Prahy Petr Dolínek.

Rekonstrukce tramvajové trati Střešovická – Na Petřinách byla zahájena na počátku srpna 2015 a během tří měsíců byla kromě modernizace trati a tramvajové smyčky provedena také oprava vozovek a chodníků před stanicí metra Petřiny. Celkem 15 tramvajových zastávek bylo opatřeno zcela novými bezbariérovými přístupy a vybaveno pomocnými prvky pro nevidomé a slabozraké. Bezbariérovými úpravami prošly také přechody pro chodce, které nově získaly signální a varovné pásy. V rámci RTT bylo společností JCDecaux dodáno 8 nových přístřešků včetně košů a laviček.

„Náklady na modernizaci tramvajové trati Střešovická – Na Petřinách dosáhly 257,3 mil. korun. Stavba byla spolufinancována z evropských fondů, konkrétně z programu OPPK. Dotace z fondu OPPK bude činit cca 175 mil. Kč. Chtěl bych poděkovat cestujícím za trpělivost při probíhající výluce,“ řekl generální ředitel a předseda představenstva DPP Jaroslav Ďuriš.

Na ukončení rekonstrukce TT Střešovická – Na Petřinách naváže poslední letošní modernizace tramvajové trati na Praze 6 v Patočkově ulici mezi křižovatkami s ulicemi U Brusnice a Střešovická. DPP záměrně tuto rekonstrukci posunul na termín po otevření tunelu Blanka. Z důvodu rekonstrukce tak bude od 31. 10. 2015 (cca 0:30 hod.) do 19. 12. 2015 (cca 0:30 hod.) obousměrně přerušen provoz tramvají v zastávce Vozovna Střešovice. Náhradní doprava nebude zavedena.

Výluka tramvajového provozu v Patočkově ulici

Změny tras tramvajových linek

Linky č. 1, 18 a 56 budou v úseku Prašný most – Sibeliova odkloněny přes Brusnici, Pohořelec a Hládkov. Linky č. 25 a 57 budou v úseku Prašný most – Malovanka odkloněny přes Brusnici a Pohořelec.

Změny v zastávkách autobusů

Zřizuje se zastávka Hládkov (pro linku č. 143) – ve směru Dejvická v Myslbekově ulici, cca 80 metrů za křižovatkou s ulicí Hládkov a ve směru Stadion Strahov v Myslbekově ulici, cca 55 metrů za tramvajovou zastávkou.

Přemísťuje se zastávka Vozovna Střešovice (pro linky č. 143, 149, 180, 184 a 502) ve směru Dejvická, resp. Hradčanská z tramvajové zastávky k chodníku.

Ruší se zastávka Vozovna Střešovice (pro linku č. 108) ve směru Bořislavka v Cukrovarnické ulici.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum