Diskuze

TOPlistPoslední tramvaj do turecké Konye

Škoda Transportation dodala poslední tramvaj do turecké Konye

Plzeň, 21. 4. 2015 – Společnost Škoda Transportation úspěšně dokončila jeden z nejdůležitějších zahraničních projektů. Jedná se o zakázku na šedesát moderních nízkopodlažních tramvají pro turecké město Konya. Škodovka v minulých týdnech předala do tamější dynamicky se rozvíjející průmyslové metropole Turecka poslední vozidlo ForCity Classic.

„Jsme potěšeni, že se nám podařilo úspěšně předat všech šedesát vozidel v termínu. V současnosti místní dopravní podnik nasazuje většinu z dodaných tramvají. První vozidlo pro Konyu jsme navíc vyvinuli, vyrobili a dodali za méně než rok od podpisu smlouvy,“ říká Václav Petr, projektový manažer Škoda Transportation a doplňuje: „Cestující jsou s našimi tramvajemi spokojeni, zaujal je nejen unikátní vzhled tramvají s motivy islámské architektury, ale také zabudované Wi-Fi přijímače pro bezdrátové připojení k internetu a samozřejmě jejich vysoký komfort včetně klimatizace.“

Tramvaje jsou 32,5 metrů dlouhé a mají pět článků s celkovou kapacitou až 364 cestujících. Vozidla mohou navíc jezdit v soupravě ze dvou vozidel i v plánovaném asi 4 km dlouhém tunelu. Jsou tedy konstruované jako lehké metro. Zajímavostí nových tramvají je také jejich design včetně unikátního barevného motivu, který vybírali sami obyvatelé Konye. Na čele vozidla je možné z boku rozeznat siluetu postavy, jedná se o tzv. tančícího derviše se zvlněným spodním lemem kněžské sukně.

„Náš zákazník v Konye je s vozidly spokojen, důvěřuje naší technice, vývoji našich inženýrů. Můžeme tak soudit podle toho, že si před rokem objednal dalších dvanáct tramvají, tentokrát doplněných trakčním bateriovým pohonem, umožňujícím vozidlům nezávislý pohyb na trakčním vedení. První dva prototypy již byly dodány do turecké Konye, kde podstoupí část typových zkoušek na originální trati. Třetí tramvaj již začala najíždět část typových zkoušek v Plzni,“ sděluje Jaroslav Kulhánek, hlavní inženýr projektu. „Všech 12 tramvají s bateriemi bude vyrobeno a dodáno do Konye do konce července letošního roku. Celková hodnota obou kontraktů na všech 72 tramvají činí 3,4 miliardy korun,“ dodává Václav Petr. Škoda Transportation letos zakončila dodávky tramvají ForCity Classic nejen pro Konyu, ale také pro maďarské město Miskolc. Společnost plánuje vyrobit téměř sto moderních tramvají, například více než padesát vozidel ForCity Plus pro slovenskou metropoli Bratislavu a dalších více než třicet nejmodernějších tramvají ForCity Alfa pro pražský dopravní podnik nově vybavených mimo jiné klimatizací a Wi-Fi. V Číně se navíc rozbíhá licenční výroba devíti tramvají 27T pro místní trh.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum