Diskuze

TOPlistVánoční flotila

5. prosince 2022

TRAMVAJE: Vánoční flotila

DPP vypravil flotilu deseti vánočních vozů, cestující se nimi mohou svézt až do Tří králů.

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) na dvoře Muzea MHD ve Střešovicích rozsvítil flotilu vánočně nazdobených vozidel a poprvé ji o letošním adventu vypravil do pražských ulic. Letos DPP vánočně nazdobil o tři vozidla více než v loňském roce. Vánoční flotilu letos tvoří tramvaje Škoda 15T ForCity ev. č. 9401, T3 ev. č. 6921, historická dvounápravová tramvaj Ringhoffer ev. č. 2210, oblíbená Mazačka ev. č. 5572, retrobus Irisbus Citelis 12M ev. č. 3510 a nově tramvaje 14T ev. č. 9170, T3SU ev. č. 7205 a autobus SOR NB 12 ev. č. 3731. Vánočně nazdobeny jsou letos opět oba vozy lanovky na Petřín, včetně horní stanice lanovky a Muzeum MHD.

Rozsvícení vánoční flotily dnes na horním dvoře vozovny Střešovice předcházelo požehnání soše svatého Kryštofa, patrona poutníků, cestujících a řidičů jeho eminencí Dominikem Dukou, kardinálem pražským. Autorem sochy je řezbář a sochař Ondřej Blahník. Rozsvícení flotily vánočních vozidel přihlížely stovky návštěvníků a fanoušků MHD. Vánoční průvod vozidel v čele s historickou dvounápravovou tramvají Ringhoffer vyjel z vozovny Střešovice v 17:20. Letos se zájemci opět mohli zdarma svézt průvodem vánoční flotily po trase: Vozovna Střešovice – Hradčanská – Chotkovy sady – Nábřeží Edvarda Beneše – Štefánikův most – Náměstí Republiky.

„V předešlých dvou letech jsme rozsvícení a první vypravení naší vánoční flotily museli kvůli protiepidemickým opatřením bohužel realizovat bez veřejnosti. Jsem rád, že letos jsme na slavnostním rozsvícení vánoční flotily mohli ve vozovně Střešovice opět přivítat stovky fanoušků MHD a našich zákazníků a snad se nám povedlo vykouzlit pravou adventní atmosféru. Vánoční flotilou chceme poděkovat především všem cestujícím, kteří využívají veřejnou dopravu, ale také našim řidičům, strojvedoucím a dalším kolegyním a kolegům, kteří se podílejí na bezvadném fungování pražské MHD. Vánoční flotilou chceme také přispět k navození předvánoční atmosféry v hlavním městě. Věřím, že i letos naše vánoční vozy udělají cestujícím radost, a že si je až do Tří králů užijí. Všem přeji klidný advent i Vánoce, do dalšího roku štěstí a pevné zdraví,“ uzavírá Petr Witowski, předseda představenstva a generální ředitel DPP.

Cestující se mohou vánočními vozy lanovky na Petřín svézt už od soboty 26. listopadu 2022, tramvajemi a autobusy v pravidelném provozu pak od zítřka, neděle 27. listopadu 2022. Vánoční tramvaj 15T ev. č. 9401 bude v neděli 27. listopadu jezdit na lince č. 1, jako druhé pořadí, v dalších dnech pak na linkách č. 9, 10, 12, 16 a 20. Vánoční tramvaj 14T ev. č. 9170 vyjede v neděli 27. listopaadu na lince č. 17, jako sedmé pořadí. Svátečně nazdobenou tramvaj Ringhoffer ev. č. 2210 DPP poprvé vypraví na historickou linku č. 42 také v neděli 27. listopadu, přidají se k ní také vánoční tramvaje T3 ev. č. 6921 a 7205, a rovněž i Mazačka. Autobus SOR NB 12 3731 s vánoční tematikou bude jezdit na lince č. 109, 133, 165, 175, 182 a 199. Retrobus 3510 lze potkat na lince č. 133, 175 a 213. Všechna vánoční vozidla budou v pražské MHD jezdit až do Tří králů, tedy do 6. ledna 2023. Jejich aktuální jízdní řády cestující a fanoušci MHD naleznou na webu DPP.

Všechna vozidla dohromady zdobí více než 23 tisíc vánočních světýlek, vnitřní sváteční dekorace a také speciální vnější polepy se zimní a vánoční tematikou. Partnery a autory letošní vánoční výzdoby vozidel DPP je opět společnost DECOLED z Dobrovíze u Prahy a Střední průmyslová škola dopravní (SPŠD), za což jim od DPP patří velké poděkování. S vánoční výzdobou flotily DPP začal 15. listopadu 2022. Postupně se na ní podílela více než dvacítka zaměstnanců DPP, studentů SPŠD, pracovníků společnosti DECOLED a smluvních partnerů DPP.

Zdroj: Dopravní podnik hl. m. Prahy.

TRAMVAJE: Vánoční flotila

TRAMVAJE: Vánoční flotila.


 
 
 
 

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum