Diskuze

TOPlistČlánky

Pars nova předala 62 modernizovaných vozů řady Bdpee

19. října 2016 - Pars nova předala Českým drahám všech 62 vozů řady Bdpee, jejichž modernizace probíhala v průběhu let 2015 a 2016. Modernizované vozy jsou součástí vlaků na vnitrostátních i mezinárodních spojích, tedy rychlíků a vlaků InterCity a EuroCity.

Litva nový vlak ze Škody Vagonka

6. října 2016 - První cestující se v Litvě svezli novým elektrickým vlakem, který pro tamní dráhy dodává společnost Škoda Vagonka. V rámci zkušebního provozu s cestujícími se nové jednotky představily na trase Vilnius – Kaunas.

Úzkokolejka Park Mirakulum - tankodrom

Parním vlakem z kouzelné země Mirakulum až do vojenského tábora se projeli moderátoři pořadu Prima ZOOM SVĚT Jan Kudláček, Anna Kadavá a Kristina Martinková i se svými dětmi.

Představení InterPanter

Ostrava, 29. 4. 2015 – Panteří rodinu moderních nízkopodlažních vlaků rozšíří InterPanter, jednotka určená pro meziregionální a dálkovou dopravu Českých drah. O pojmenování nového vlaku byl nečekaně velký zájem, do soutěže přišlo 5 097 originálních návrhů od 2 333 hlasujících.

Švýcarský železniční zázrak

Pro milovníky železnic je Švýcarsko zemí zaslíbenou. Už jen názvy vlaků jako Glacier Express či Wilhelm Tell Express vzbuzují zvědavost.

Zlín - výstava modelové železnice

22. března 2015 - ZLÍN - Modely vlaků, kolejišť či nádraží - to vše připravili železniční modeláři pro výstavu ve zlínské Alternativě. Navštívit ji bude možné o víkendu 4. a 5. dubna od 9:00 do 17:00.

Viasat History zve na Velké kontinentální cesty po železnici

12. března  2015 - Kanál Viasat Explore odvysílá seriál Velké kontinentální cesty po železnici, v němž moderátor Michael Portillo cestuje vlakem do různých koutů Evropy.

Zastávka - Praha Běchovice

Rada schválila vítěze výběrového řízení na stavbu nové železniční zastávky v Praze - Běchovicích.

Vlakem na lyže na Slovensko

Jeďte vlakem ve dnech 11. 2. - 13. 2. 2015 do Liptovského Mikuláše a vyzkoušejte ZDARMA špičkové lyže Elán, které jsou pro vás připraveny ve středisku Jasná.

Škoda Transportation dodá do Německa vlaky za 10 miliard

3. února 2015 - Škoda Transportation dodá do Německa 38 jednopodlažních elektrických jednotek. Celková hodnota kontraktu přesáhne deset miliard korun. Vozidla typu „RegioPanter“ budou jezdit na příměstských tratích bavorského města Norimberk. 

Po Šumavě a do JE Temelín

KŽC pořádá, tak jako už 30 let, ve dnech 6.-8.3.2015 velkou okružní jízdu pro zájemce o projíždění zajímavých tratí (např. celá vlečka JE Temelín až do areálu či nemanická spojka mimo České Budějovice).

Lokomotivy do Finska

Tři české diesel-elektrické lokomotivy řady 774.7 vyrobené společností CZ LOKO budou příští rok jezdit po finských tratích v barvách soukromého dopravce Fennia Rail Oy.

Do Litvy zamíří nové vlaky

Škoda Vagonka uzavřela smlouvu s Litevskými drahami na dodávku moderních elektrických jednotek. Jedná se o tři třívozové dvoupodlažní elektrické soupravy.

CZ LOKO posunovací lokomotivy

Dvě absolutní novinky, dvounápravové dieselelektrické lokomotivy 794.001 pro tratě s rozchodem 1 435 mm a TME3 – 020 pro rozchod 1 520 mm, uvede na trh zítra akciová společnost CZ LOKO na veletrhu InnoTrans Berlín.

Prevence začíná u dětí

Letošní rok se již od svého začátku vyvíjí velice negativně co se počtu střetů vlaku s osobou týče.

Přibudou nové rychlíky

Při jednání o návrhu státního rozpočtu pro rok 2015 se Ministerstvu dopravy podařilo zajistit rozsah finančních prostředků v úrovni letošního roku, s navýšením o meziroční inflaci.

Otevírání železničního trhu

Vládou schválený materiál obsahuje upravený časový plán soutěží, popisuje kroky, které by měly umožnit řádně a za rovných podmínek soutěžit dotované služby a zároveň vymezuje dopravní služby, na kterých se předpokládá přímé zadání veřejných služeb Českým drahám.

Den železnice v Jindřichově Hradci 2014

Na den 20. září 2014 jsme pro Vás připravili, společně s ČD, SŽDC a Městem Jindřichův Hradec, bohatý program plný zábavy.

Den železnice 2014

Národní den železnice 2014 je tady. V Břeclavi oslavíme 27. září krásné výročí 175 let, které uběhly od první páry k prvnímu railjetu.

Den železnice v Příbrami

Den železnice v Příbrami se koná 13. září 2014 od 10 do 19 hodin. Jízda zvláštního vlaku Zdice - Příbram a zpět (T 212.0581 + Rybák + Ds, případně "Z").

Provozování rychlíků Plzeň-Most

V průběhu jednání o smlouvě s Českými drahami nabídla společnost Arriva alternativní nabídku na provozování zmíněné rychlíkové linky.

Nové pobočky RegioJet

Zábřeh na Moravě a Hranice na Moravě.

Na Novojičínsku bude cyklostezka

Na návrh ministra dopravy Antonína Prachaře projedná vláda na svém zasedání ve středu 3. září prodej nepotřebného majetku, se kterým hospodaří Správa železniční dopravní cesty (SŽDC).

Gastrovlak

V sobotu 6. září se pro turisty, kteří dorazí na Osoblažsko, chystá v pravdě přímo gurmánský zážitek. Tento den totiž provoní krajinu Osoblažského výběžku parní vlak plný chutí tzv. Gastrovlak, který nabídne turistům ochutnávky místních produktů od místních firem a živnostníků.

Pozvánka na strašidelný parní vlak

Slezské zemské dráhy a obec Slezské Rudoltice Vás srdečně zvou na akci Strašidla na zámku konanou večer v sobotu 23. srpna.

InterRail Global Pass

Mnozí z vás asi znají síťové jízdenky a jejich výhody. Na rozdíl od běžných jízdenek totiž nejsou síťové jízdenky pevně vázány na nástupní a cílovou stanici, ale je možné s nimi cestovat na vymezené síti tratí.

LEO Express výletní balíčky

Soukromý železniční dopravce LEO Express spustil novou službu s:)mile Výlet.

Zábavní portál RegioJet

Společnost RegioJet přináší možnost se během cesty vlakem bavit na zábavním portále. Ve vlaku se stačí pouze připojit na portal.regiojet.cz a vaše zábava může začít.

LEO Express Premium Menu

Soukromý železniční dopravce LEO Express představil cestujícím své nejvyšší třídy vítanou novinku. V ceně jízdenky mají nově zahrnuto tříchodové snídaňové nebo odpolední hlavní menu.

Nejkratší železnice

Nejkratší železnice nebo také Pomník železnice se nachází u obce Sebranice v místech, kudy měla vést železniční trať spojující města Litomyšl a Polička.

Jihočeská úzkokolejka

V provozu jsou dvě tratě. Jindřichův Hradec - Obrataň (číslo tratě 228) má délku 46 km.

Projeďte se párou i na kole

14. srpna 2014 - Historická souprava tažená parní lokomotivou, ve které bude řazen také bufetový vůz, vyrazí v neděli 17. srpna z Telče v 9.30 hodin směrem do Dačic a Slavonic, kam dojede krátce před 11. hodinou.

Léto s párou 2014 v Telči

8. srpna 2014 - Nejen nadšenci železnice se mohou radovat, ale všichni, kteří mají rádi léto.

Cyklohráček

8. srpna 2014 - O víkendech jezdí z Prahy na Okoř a dále do Slaného turistický Cyklohráček.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum